Przekładnie planetarne – jak wygląda ich budowa i zastosowanie

Przekładnie planetarne to jedno z rozwiązań, które jest na szeroką skalę stosowane w przemyśle. Tym samym przekładnia jest jedną z najpopularniejszych przekładni zębatych. Z czego ta popularność wynika? Głównie z budowy przekładni oraz jej możliwości co do montażu.

​Przekładnia planetarna – wyjątkowa budowa

Zacznijmy więc od początku, a mianowicie od tego z jakich elementów składa się przekładnia planetarna. Otóż znajdują się w niej koła główne, a także koła obiegowe. Pierwsze zwane są również wewnętrznymi, a drugie są zamontowane bezpośrednio na jarzmie. Te właśnie koła występują w zróżnicowanych ilościach. Kwestią najbardziej charakterystyczną dla tego rodzaju rozwiązania jest to, że ilość tych kół można dostosowywać do konkretnych wymagań. A dokładniej mówiąc do mocy jaka będzie przenoszona.

​Przekładnia planetarna – co ją wyróżnia?

Jeśli mówimy o przekładni planetarnej to nie sposób nie wspomnieć o tym co ją najbardziej wyróżnia na tle innych rozwiązań. W tym przypadku mamy do czynienia z możliwością przenoszenia mocy na podstawie trzech wartości przełożeń. Jak wpływa to na zastosowanie? Ma to ogromne znaczenie, ponieważ stosunkowo kompaktowa przekładnia jest w stanie przenosić naprawdę bardzo duże wartości mocy. Mowa tutaj o zwartej konstrukcji, która radzi sobie z przenoszeniem mocy nawet z silników o dużych mocach.

​Zakup przekładni planetarnej

Szerokie zastosowanie przekładni planetarnej wpływa oczywiście na popyt. Najlepiej jest udać się do specjalistycznego sklepu, w którym można liczyć na profesjonalną pomoc. Tak jest w przypadku https://motovario.com.pl/. Trzeba bowiem wiedzieć, że jeśli nie zna się za dobrze na konstrukcji swojej aplikacji, to będzie problem z wyliczeniami na podstawie których dobiera się podzespoły. Dlatego też wsparcie przy wyborze odpowiedniej przekładni może okazać się niezwykle potrzebne. Będzie ono miało wpływ także na późniejsza pracę całej aplikacji.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *