Szczotki do czyszczenia dla konia – o co musisz zadbać?

Szczotkowanie konia to czynność, którą należy wykonywać regularnie za pomocą odpowiednich produktów. W ten sposób dbamy o to, aby włosy konia nie skołtuniły się, a pokrywająca go sierść była zdrowa i błyszcząca. Szczotkowanie to również rodzaj nawiązywania głębszej więzi z wierzchowcem, ponieważ pozwala mi oswoić się z naszym dotykiem. Zanim jednak do tego przystąpimy, musimy poznać wszystkie rodzaje dostępnych szczotek.

Jakie szczotki do czyszczenia dla konia musisz mieć w swoim wyposażeniu?

Wyróżniamy przynajmniej 4 rodzaje szczotek, których każdy jeździec potrzebuje aby prawidłowo zająć się swoim wierzchowcem. Każda z nich pełni zupełnie inną funkcję i powinniśmy używać ich w określonej kolejności. Na samym początku warto użyć tak zwanego zgrzebła. Krótkie włosie świetnie poradzi sobie z osadzonym na sierści konia błotem oraz innymi trudnymi do wyczesania zanieczyszczeniami. Następnie dobrze jest użyć szczotki do czyszczenia z końskiego włosia, która skutecznie pozbywa się kurzu oraz drobinek i dodatkowo nabłyszcza sierść. Do rozczesania grzywy oraz ogona, powinniśmy użyć specjalnych grzebieni, a przy tym pamiętać aby robić to bardzo delikatnie. Na koniec pozostają już tylko kopyta, które czyścimy tak zwaną kopystką. Nigdy nie powinniśmy pominąć tego kroku, ponieważ zaległe kamyki lub inne elementy mogą sprawić zwierzęciu ogromny ból.

Szczotki do czyszczenia dla konia – jak ich nie pogubić?

Wiele osób trenujących jeździectwo może potwierdzić, że przybory w stajni lubią się gubić. Właśnie dlatego, najlepszym pomysłem jest zakup specjalnej skrzynki, w której wszystkie szczotki będą bezpieczne. Znajdziemy ją na przykład tutaj https://konik.com.pl/zestawy-szczotek. Trzymając szczotki do czyszczenia dla konia w jednym miejscu nie tylko zapobiegniemy ich zagubieniu, ale również prawidłowo o nie zadbamy. Leżące luzem szczotki będą się kurzyć oraz szybciej niszczyć. Dzięki skrzynce na pewno posłużą nam dłużej oraz zachowają się w o wiele lepszym stanie. Warto dbać o tego typu produkty, właśnie z tych względów.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *