Zadbaj o ekologię? Poznaj proste sposoby!

W ostatnim czasie bardzo dużo mówi się o zmianach klimatycznych, a także realnych zagrożeniach dla ziemi płynących z działalności człowieka. Wiele osób do tej pory uważa, że we własnym zakresie niewiele może zdziałać. Nie jest to jednak prawdą!

Segregacja śmieci to nie przykry obowiązek!

Jedną z rzeczy, którą wszyscy mogą wprowadzić do swojej codzienności jest segregacja śmieci. Niektórym wydaje się do zwyczajnie bezsensu, ale jest to bardzo ważne. Dlaczego? Przede wszystkim chodzi tutaj o odseparowanie od reszty śmieci tego co można ponownie wykorzystać. Mowa tutaj między innymi o plastikowych butelkach, czy też szklanych pojemnikach. Warto również pamiętać, że zakrętki można oddzielać od butelek i zanosić do punktów zbiórek. Ich odnalezienie nie jest trudne, ponieważ zarówno w sklepach, jak i przedszkolach, czy szkołach są takie miejsca.

Zapomnij o plastikowej siatce

Idziesz na zakupu? Zabierz ze sobą nie tylko listę produktów do kupienia, ale również materiałową torbę, w którą schowasz wszystko co kupiłeś. Ograniczenie plastikowych toreb i mniejszych siatek jest ogromnie istotne. To właśnie one poruszane przez wiatr powodują prawdziwe zaśmiecenie terenu. To one są groźne dla zwierząt. Warto wiec mieć zawsze przy sobie co najmniej jedną materiałową torbę i z niej korzystać na zakupach. Zaoszczędzi się przez to pieniądze wydawane na foliówki i przede wszystkim zadba się o przyrodę.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *